زمانی که شما از مرورگر خود سایتی را در خواست می کنید پروسه ای طی می شود تا شما به آن دسترسی داشته باشید ; وظیفه اصلی و عمده DNS این است که آنچه را که کاربر به عنوان نام دامنه میبیند را به IP Address تبدیل کند ، به این معنی که شما برای وارد شدن به سایت مورد نظر خود به جای اینکه  IP Address آن را وارد کنید نام سایت را تایپ کرده و سرچ میکنید ، به عبارت ساده تر وظیفه DNS تبدیل اسم به IP است . به عنوان مثال شما برای وارد شدن به سایت pddns.ir نام سایت را وارد میکنید و درخواست شما به DNS server ارسال شده سپس با بررسی دامنه و پیدا کردن ip address سایت مورد نظر را در اختیار مرورگر شما قرار می دهد بنابراین شما میتوانید از آن استفاده کنید. سرورهای بسیار زیادی با میلیون ها رکورد در پایگاه داده های خود در اینترنت وجود دارند که عهده دار این وظیفه هستند.

زمانی که شما از سرویس ADSL استفاده می کنید IP شما داینامیک است یعنی با هر بار قطع و وصل شدن اینترنت IP Address شما تغییر می کند بنابراین سیستم مورد نظر مناسب راه اندازی سرور نمی باشد در نتیجه شما نیاز به IP استاتیک  دارید ولی با توجه به بالا بودن هزینه IP استاتیک می توانید از DDNS استفاده کنید. برای اینکار شما باید ابتدا یک حساب کاربری در وب سایت سرویس دهنده ddns ایجاد نمایید و سپس sub domain خود را انتخاب و ثبت کنید. حال اگر در تنظیمات ddns دستگاه شما، نام ddns شما وجود داشته باشد می توانید از آن استفاده کنید در غیر این صورت باید دنبال سرویس دهنده دیگر باشید.

pddns.ir (Pars ddns):

و اینک تفاوت سرویس دهی ما با دیگر سرویس دهنده ها در این است که نیازی به پشتیبانی دستگاه شما از سرویس دهنده ما نیست و حتی اگر دستگاه شما خیلی قدیمی باشد که DDNS را هم پشتیبانی نکند باز هم می توانید از سرویس DDNS بهرمند شوید و فقط با نصب یک دستگاه به نام (IP SENDE) علاوه بر استفاده از ddns با هزینه اندک بنا به درخواست شما تجهیزاتی را هم از راه دور کنترل کنید.

IP Sender چگونه کار می کند:

شما یک subdomain در pddns.ir ثبت می کنید به عنوان مثال: nvr.pddns.ir بعد با نصب IP SENDER در شبکه دائما IP شما برای سرویس دهنده DDNS یعنی pddns.ir ارسال می شود در نتیجه subdomain شما آپدیت می شود و از این پس به جای وارد کردن IP از اسم یا همان subdomain استفاده می کنید.

دسته‌ها: آموزش

دیدگاهتان را بنویسید